Switch to desktop

Рада прийняла закон про корпоратизацію "Укроборонпрому". Що зміниться

Верховна рада в цілому ухвалила закон про реформу корпоративного управління державного концерну "Укроборонпром".

Відповідне рішення ухвалили 256 народних депутатів на засіданні 13 липня.

Законопроєкт передбачає проведення реформування Концерну та його учасників у два етапи.

Перший етап реформування передбачає підготовку учасників Концерну до реорганізації та перетворення Концерну на акціонерне товариство, зокрема:

перетворення Державного концерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство (АТ);
передачу між учасниками концерну за спрощеною процедурою майна, а також контрактів за ДОЗ, програм підвищення обороноздатності і безпеки держави, інших договорів, обслуговування пов’язаних кредитів, порук, гарантій;
вивільнення обтяженого майна учасників Концерну та господарських товариств, які будуть реорганізовані у господарські товариства на другому етапі;
передача єдиних майнових комплексів учасників Концерну та пакетів акцій господарських товариств, управління корпоративними правами держави щодо яких передано Концерну, які не задіяні у виконанні ДОЗ та виробничій діяльності, Фонду державного майна України.

Другий етап реформування передбачає утворення галузевих бізнес-об’єднань (ГБО) в організаційно-правовій формі акціонерних товариств, а також утворення господарських товариств на базі підприємств, включених до складу Державного концерну "Укроборонпром". Управління корпоративними правами стосовно ГБО здійснюватиме акціонерне товариство, утворене на базі Концерну.
Що відомо

У 2019 році у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт 10248 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження принципів прозорості та публічності у сфері формування та реалізації державної військово-промислової політики", який передбачав можливість ліквідації Укроборонпрому. Зрештою Рада відхилила законопроєкт та зняла його з розгляду.
Укроборонпром в умовах карантину запровадив на 17 підприємствах режим повного або часткового простою.
3 грудня 2020 року співробітники Служби безпеки України провели обшуки у приміщеннях концерну та компанії-спецекспортера "Укрспецекспорт".
3 грудня 2020 року Володимир Зеленський призначив Юрія Гусєва керівником "Укроборонпрому".
Під час пресконференції Гусєв повідомив, що державний концерн "Укроборонпром" припинить своє існування у 2021 році, а замість нього буде створено два великі холдинги.
Наприкінці січня 2021-го президент Зеленський звільнив виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка з посади члена наглядової ради Укроборонпрому.
У січні комітет також рекомендував Раді ухвалити за основу законопроєкт про реформу Укроборонпрому. Згодом нардепи проголосували за відповідне рішення.
У березні Кабінет міністрів підтримав рішення про створення міжвідомчої комісії з розгляду доцільності застосування процедури закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, якщо їх вартість дорівнює або перевищує 200 млн гривень.
29 квітня Мустафу Найєма звільнили з посади заступника генерального директора з управління активами "Укроборонпрому".