Автор: ЦВППБ Перегляди: 250
Уряд Німеччини щойно оголосив про рішення передати Україні танки Leopard 2.
Про рішення передати Україні 14 танків канцлер Олаф Шольц повідомив на засіданні уряду зранку 25 січня.
Також Німеччина дозволила передавати Україні ці танки іншим країнам.
Після місяця напружених дискусій, німецький уряд офіційно оголосив рішення про відправку танків Leopard 2 до України, а також дозволив іншим країнам постачати розроблені в Німеччині танки.
Напередодні про те, що рішення вже ухвалене, повідомило німецьке видання Spiegel.
За його даними, Берлін готовий відправити в Україну щонайменше одну роту (чотирнадцять машин) Leopard 2А6 - це найсучасніша версія цього танку.
У Європі вже формується "танкова коаліція", яка може поставити Україні щонайменше сотню Leopard 2.
Київ неодноразово просив про надання 300-400 сучасних західних бойових танків.
Навіщо танки?
Про потребу в західних танках Київ заявляв ледь не з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Аналітичний ресурс Global Firepower, що складає рейтинги найсильніших армій, у своєму останньому звіті станом на початок року вказував на разючий дисбаланс в кількості танків між Україною і РФ. За його даними, українська армія має приблизно 1,8 тисячі одиниць, а російська - в сім разів більше (12,6 тисячі).
За час війни ЗСУ були змушені задовольнятись лише точковими постачаннями старих або модернізованих радянських танків від країн Східної Європи, або розраховувати на російські трофейні, захоплені на полі бою.
Перші офіційні повідомлення про те, що західні союзники можуть погодитися надати Україні танки - зброю для наступу - з'явилися на початку цього року. До цього українська влада неодноразово висловлювала невдоволення тим, що західні союзники не хочуть постачати їм танки, без яких наступальні операції неможливі.
Бронетехніка, і перш за все ударні танкові групи, є головними факторами, які роблять можливим будь-який наступ у сучасній високоінтенсивній війні.
"Броня" дозволяє не лише проривати ворожі укріпрайони та знищувати вогневі точки супротивника, а й зберігати при цьому життя бійців штурмових груп.
Ще з кінця весни 2022-го українське політичне та військове керівництво заявляло про те, що для контрнаступу проти росіян лише піхоти недостатньо - потрібна артилерія та бронетехніка з достатньою вогневою міццю.
Проте відповідь надійшла лише на початку 2023.
Чому "Леопарди"?
Про можливість надання Україні саме "Леопардів" 11 січня у Львові заявив польський президент Анджей Дуда.
Згодом польські високопосадовці заявили, що можуть поставити Україні танки навіть без згоди Німеччини, яка, як країна-розробник, має право контролювати поставки до третіх країн.
Польща вже пообіцяла передати Україні 14 "леопардів", про таку можливість говорили у Фінляндії, Швеції, Норвегії, Нідерландах, Іспанії, Португалії та багатьох інших країнах.
ЗМІ припускають, що на останньому засіданні на базі "Рамштайн" на підтримку України така танкова коаліція була сформована, а черга тільки за кроком Німеччини.