Switch to desktop

Франція опублікувала Національний стратегічний огляд 2022

У новому «Національному стратегічному огляді» наголошено на важливості ролі Сполучених Штатів для гарантування безпеки Європи, а також підкреслено, що НАТО є основою системи колективної безпеки на континенті.
У стратегічному огляді Франції заявлено, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну змушує "колективний Захід" чекати на зіткнення з РФ у довгостроковій перспективі.
"Розкол, викликаний війною, і незворотність стратегічного вибору Росії змушують чекати на конфронтацію з Москвою", – йдеться в документі.
За французькими прогнозами, ця конфронтація відбуватиметься "у довгостроковій перспективі у багатьох регіонах та просторах".
В огляді також сказано, що Росія проводить стратегію, яка ставить під питання всю європейську безпеку, включно з війною проти України – "найбільш відкриту та найбільш брутальну".

"У реалізації свого прагнення до влади, задуманого як протистояння тому, що Росія називає "колективним Заходом", Москва давно виступає за непрямий підхід, що спирається насамперед на політико-дипломатичний підрив", – йдеться в документі.

Там також сказано, що влада РФ, переписуючи історію, дедалі більше демонструє свої імперіалістичні амбіції.

Вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року є "стратегічним зрушенням" і спонукає Захід до зміцнення "моральних сил і стійкості", до консолідації союзів та прискорення модернізації засобів оборони, заявили у Франції.
Стратегічний огляд Франції вказує на те, що будь-яка мирна угода з Кремлем обернеться лише тимчасовим припиненням вогню перед подальшою ескалацією. Також він застерігає, що в разі успіху ядерного шантажу РФ в Україні Владімір Путін, ймовірно, вдасться до нього в інших країнах.

Документ також наголошує, що війна в Україні "демонструє необхідність збереження надійних ядерних сил стримування для запобігання великій війні" в євроатлантичному регіоні.

У ньому також згадується Китай як агресивний конкурент Європи, але зазначається, що його мета Китаю – замінити США як провідну наддержаву. Крім того, стверджується, що і Москва, і Пекін становлять загрозу зусиллям ЄС з підтримання миру на Західних Балканах.

Зазвичай Франція публікує свій Стратегічний огляд кожні кілька років – востаннє він виходив у 2021-го, але у зв'язку з повномасштабною війною в Україні випустила його позачергово.