Switch to desktop

Домінуючі тренди 2020 року в оборонній сфері (наземні сили)

Журнал «Оборонний вісник» починає викладення основних домінуючих трендів минулого року у оборонній сфері,

викладених у «The Military Balance 2021», видання якого щорічно на протязі 60 років здійснює Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS, Великобританія) для допомоги формувати стратегічний порядок денний для урядів, бізнесу, ЗМІ та експертів у всьому світі.
У цьогорічному «The Military Balance 2021» домінуючі тренди викладені за таким напрямками:
наземні сили;
військово-морські сили;
аерокосмічний простір;
кіберпростір;
оборонні витрати
Сьогодні ми починаємо з напрямку, присвяченому наземним силам.
Операції в Лівії і Нагірному Карабаху підкреслюють важливість забезпечення ефективної мобільної протиповітряної і протиракетної оборони. Триваюче поширення відносно дешевих БПЛА і барражуючих боєприпасів спонукало збройні сили, які в попередні роки скоротили цей потенціал, спішно реінвестувати кошти ППО малої дальності (SHORAD). Армія США розмістила замовлення на проміжний проект (IM-SHORAD), заснований на машині Stryker, в 2020 році.
Актуальність важкої бронетехніки в сучасних бойових операціях знову була поставлена під сумнів після того, як Корпус морської піхоти США позбувся свого парку основних бойових танків, і припущення про те, що Сполучене Королівство може розглянути можливість наслідувати цей приклад. Проте, прихильники цього підходу щосили намагалися довести його корисність проти противника, який би мав важку бронетехніку.
Пандемія коронавіруса ускладнила і обмежила навчальну діяльність і навчання з живою силою багатьох збройних сил, яка має важливе значення для підтримання бойової готовності. Це активізувало зусилля в багатьох країнах щодо подальшого розвитку синтетичних навчальних середовищ з використанням віртуальної реальності і цифрових програм для імітації бойової підготовки.
Сухопутні війська продовжують інтегрувати розвідувальні, інформаційні, космічні та кібернетичні підрозділи в традиційні бойові формування. Концепція багатодоменної цільової групи армії США (MDTF) об'єднує можливості далекобійної артилерії, космосу, кібернетики, розвідки, інформаційних операцій і розвідки, спостереження і розвідки (ISR) БПЛА в формуваннях бригадного рівня. У лютому 2020 року Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) сформував свій власний багатовимірний підрозділ в рамках триваючої програми ЦАХАЛА Tnufa. Використовуючи бронетехніку, піхоту, інженерний, розвідувальний та військово-повітряний персонал, підрозділ було вперше розгорнуто на північному кордоні Ізраїлю влітку 2020 року.

16 03