Автор: ЦВППБ Перегляди: 1755
Польща в рамках міжнародної коаліції має намір поставити Україні роту танків. Відповідно до стандартів НАТО, це 14 одиниць.
Leopard 2 - один із найбільш вдалих проєктів у післявоєнній історії танкобудування. Його головна зброя - гладкоствольна гармата Rheinmetall Rh-120 - використовується також в американських танках M1 Abrams, японських Type 90 та південнокорейських K1A1.
Програма розробки перших німецьких основних танків почалася в 1970 році, в 1976 прототип Leopard 2AV проходив порівняльні випробування разом з прототипом Абрамса на Абердинському полігоні в США.
Танк виготовляють з 1979 року, він пережив декілька глибоких модернізацій. Остання - Leopard 2A7 - стала надходити в Бундесвер в 2014 році.
Leopard 2 - танк класичного компанування з бойовим відділом у центрі, моторно-трансмісійним в задній частині та відділенням управління спереду. На відміну від радянських танків (тобто по суті всіх варіантів Т-64, Т-72 і Т-80, які воюють в Україні), у нього ручне заряджання гармати та в складі екіпажу є заряджаючий.
Снаряди танка зберігаються в спеціальній ніші у вежі, відділеній від бойового відділення сталевими дверцятами. У разі детонації боєкомплекту вибухова хвиля виходить назовні через вишибні панелі, не завдаючи шкоди екіпажу.
Leopard 2 останніх модифікаций обладнаний сучасною системою управління вогнем, яка допомагає навіднику вибирати одну ціль з кількох. На танках встановлені лазерний та стереоскопічний далекоміри, прилади нічного бачення.
Річ у тім, що на полі бою альтернативи танку досі не існує. Він - центр піхотної ударної групи в будь-якому театрі бойових дій: на полі, місцевій забудові, горах.
Можна створити дешевшу бойову машину для вирішення вузьких задач - підтримки піхоти в атаці, боротьбі з бронетехнікою та укріпленнями, оборони рубежів. Але танк - єдиний універсальний засіб, здатний вирішувати всі ці чи багато інших завдань.
Сама по собі поява танків Leopard 2 на полі бою не зробить українську армію сильнішою в один момент - головне питання використання нової техніки - в організації.
Танки потребують супроводу піхоти, розвідки, у тому числі з допомогою безпілотників. При цьому важлива підготовка як танкістів, так і піхоти, яка їх супроводжує.
Крім того питання використання новітніх танків потребуватиме навчання. Проводити це навчання потрібно за кордоном - танкові навчальні центри використовують тренажери, на яких обробляються як навички використання самої машини, так і тактичні прийоми.
Підготовку повинні проходити не лише ті, хто воюватиме в танках чи поряд із ними, тренуватися повинні також механіки та інший персонал, який відповідає за підготовку, ремонт та постачання танків на місце бойових дій. Україна докладає багато зусиль і витрачає чимало засобів для підготовки своїх військ, направляючи військових в навчальні центри за кордоном.