Автор: ЦВППБ Перегляди: 1887
ЗСУ отримали чергову велику партію радіочастотних приборкувачів ворожих дронів, які здатні «приземлити» російських шпигунів і коригувальників вогню, які літають над українськими позиціями.
Уунаших військах кількість антидронів Kvertus найбільша. Це – український виробник. Є ще рушниці придушення радіочастот EDM4S литовської компанії NT Service. Її пристрої для порушення роботи малих та середніх БПЛА теж мають попит.
Генератори радіоперешкод обох виробників візуально схожі на бластери із фантастичних фільмів. Український виробник виготовляє пристрої за власними лекалами, кресленнями та вже з напрацьованим досвідом. Нічого нового проривного немає – класична глушилка для придушення як радіочастотних каналів блоку управління безпілотним апаратом, так і його станції, що передає та транслює відеосигнал з підвішеної камери.
Яккзапевняють наші військові, литовська рушниця щодо української зручніше лягає в руку. Мабуть, ергономічним особливостям пристрою там приділили більше уваги, що оцінено Захисниками.
Вітчизняний приборкувач малих і середніх БПЛА/квадрокоптерів теж добрий. Рекламацій та нарікань практично немає.
Гнатися за «дальнобоєм», який розписують у рекламних буклетах багато імпортерів, мовляв, за кілометр вхопить ціль, наші захисники давно перестали: людське око має візуально сприймати об'єкт.
«Мисливцеві за дронами» доводиться працювати з ціллю на відстані 300-350 м, на більшій відстані маленький об'єкт практично не видимий людському оку, і не сприймається на слух. І тут український антидрон те, що потрібне. Головне, надійне і результативне: 99% цілей «приземляє» на раз.
Дистанційно керований апарат розуміє радіочастотні команди як свого оператора. Якщо увімкнути в зоні його роботи подавлювач сигналу, зв'язок з оператором втрачається. І все… Це вже не розвідник та не коригувальник вогню.
ЗМІ зв'язалася з українським виробником Kvertus та поцікавилася попитом на їхню продукцію. Як виявилось, попит зашкалює. У портфелі замовлень лежить майже дві сотні листів із мокрими печатками від командирів військових частин із проханням про виділення антидронової рушниці. Заявки виконуються, якщо є благодійна організація, волонтери, приватні інвестори.
Задовольнити попит своїм коштом український виробник просто не в змозі – багато дорогих комплектуючих ввозяться з-за кордону. Коштує один такий комплект $12 000, що дешевше за аналоги інших іноземних виробників.
Листопадовий портфель заявок уже розписаний. Почали приймати заявки на грудень – наші пристрої дешевші за наявні на ринку імпортні і, головне, не поступаються їм за результативністю.
Щомісяця невелике виробництво виготовляє на замовлення волонтерів, благодійних фондів, за виграними тендерами бюджетних організацій та силових структур щонайменше 100 пристроїв KVS G-6: боротьба з ворогом вимагає не лише патронів, стрілецької зброї, снарядів та гармат, а й високоінтелектуальних засобів радіоелектронної боротьби.